Aday Memurluk Eğitimi Temel ve Hazırlayıcı Eğitim Süreci
10 Şubat 2020
Uygulama adımları aşağıdaki gibidir:

  1. İl Sağlık Müdürlüğündeki koordinatör tarafından aday memurların listesi USES’e iletilir.
  2. Aday memurların TC kimlik numaraları sisteme tanımlanır ve il koordinatörüne bilgilendirme e-postası ile kayıt ve ders takip kılavuzu gönderilir.
  3. İl koordinatörü tarafından sisteme kayıt olmaları için aday memurların e-posta adreslerine kayıt ve ders takip kılavuzu gönderilir.
  4. Sisteme kayıt olan aday memurlar Temel Eğitim derslerini takip eder.
  5. Haftada iki kere İl koordinatörüne adayların ders takip sürelerini gösteren Katılım Listeleri gönderilir. Temel Eğitim derslerine yeterli katılım sağlayan aday memurlar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Temel Eğitim Sınavına alınır.
  6. Temel Eğitim Sınavından başarılı olan aday memurların listesi il koordinatörü tarafından USES’e iletilir. USES Birim çalışanı tarafından başarılı olan adaylara Hazırlayıcı Eğitim tanımlanır.
  7. Haftada iki kere İl koordinatörüne adayların ders takip sürelerini gösteren Katılım Listeleri gönderilir. Hazırlayıcı Eğitim derslerine yeterli katılım sağlayan aday memurlar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Hazırlayıcı Eğitim Sınavına alınır.
  8. Hazırlayıcı Eğitim Sınavından başarılı olan aday memurların listesi il koordinatörü tarafından USES’e iletilir. Sistem üzerinden eğitim sürecini tamamladı olarak işlemleri yapılır.
  9. Staj ve adaylığın kaldırılması ile ilgili işlemler İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülür.